Protestantse Gemeente Culemborg

Voor de kinderen van de kindernevendienst zijn er voor zondag 17 januari weer een verhaal en werkbladen beschikbaar.

20210117 plaatje KoZHet verhaal is hier op ons Youtube-kanaal te vinden, voorgelezen door iemand van de leiding van de kindernevendienst.

De werkbladen zijn hier te downloaden: werkblad 1 en
werkblad 2.

De tekst die bij de werkbladen hoort is:

Het is zover

Jezus is op een bruiloft in Kana. Als de wijn op is, vraagt hij de bedienden om zes grote vaten met water te vullen. Het water verandert in wijn. In dit feest van de liefde is er allereerst de liefde tussen twee geliefden en in diepere zin ook de liefde van God voor de mensen. Het is een verrassend feest waar niets is wat het lijkt. Hoe proeft dat eigenlijk, de liefde?

Werkblad 1
Op het werkblad voor de jonge kinderen staat een wijnvat met een motievenpatroon. Ze kleuren het vol hartstocht in.
Nodig: kleurpotloden en (gel)stiften.

Werkblad 2
Eerst was er de smaak van water, later de smaak van wijn. Maar hoe smaakt de liefde eigenlijk? De kinderen denken er over na en praten er twee aan twee over aan de hand van de consumenteninformatie op het etiket. Ieder maakt uiteindelijk zijn eigen wijnetiket voor de ‘wijn van de liefde’.
Werkwijze: Kruis de rijke smaken aan, die in jouw ogen bij liefde horen.
Tip: geef ieder kind een lege wijnfles zonder etiket. Zij plakken hun eigengemaakte etiket erop.
Nodig: kleurpotloden en (gel)stiften en pennen.

De werkbladen van 10 januari zijn hier en hier nog te downloaden.