Protestantse Gemeente Culemborg

Voor de kinderen van de kindernevendienst is er voor zondag 1 augustus weer een verhaal en een werkblad beschikbaar.

Het verhaal is hier op ons Youtube-kanaal te vinden, voorgelezen door iemand van de leiding van de kindernevendienst.
20210801 plaatje KoZHet werkblad is hier te downloaden.

De tekst die bij het werkblad hoort is:

Wie gaat over het meer?

De leerlingen van Jezus varen in het donker op het meer als het hard begint te waaien. De leerlingen zijn bang, maar dan komt Jezus over het water naar hen toe. Hij zegt dat ze niet bang hoeven te zijn..


Werkblad

Op het werkblad staat een kleurplaat naar het schilderij van Rembrandt ‘Christus in de storm op het meer van Galilea’. Bekijk een afbeelding van dit schilderij op internet (bijv. op Wikipedia). Voer er een gesprek over: Wat is je eerste indruk? Is er iets dat je opvalt? Wat zie je precies? Welke gevoelens of gedachten, fantasieën roept het schilderij of het kleurgebruik op, welke associaties krijg je bij het kijken? Wat vind je van het werk? Wilde Rembrandt ons iets zeggen met het schilderij? Is dit hetzelfde of anders dan wat jij dacht of voelde toen je het Bijbelverhaal hoorde?
De kinderen kleuren de plaat in. Volgen ze het kleurenspel van de grote meester Rembrandt?
Nodig: kleurpotloden, stiften, een afbeelding van internet van het schilderij van Rembrandt.

  

De werkbladen van 25 juli zijn hier en hier nog te downloaden.