Protestantse Gemeente Culemborg
Eva Dirkje EbbersOp 29 oktober 2013 overleed, veel te jong, onze stadgenote Dirkje Ebbers. In haar laatste levensjaren heeft ze zich bezig gehouden met “lezingen in steen”, interpretaties in steen van bekende bijbelverhalen, veelal over vrouwen. Enkele daarvan hebben vele jaren geleden nog tijdens haar leven al eens een plekje in de Barbarakerk gevonden bij een tijdelijke expositie. Henri Veldhuis preekte toen naar aanleiding van haar beeld 'Eva'.

Dankzij de welwillende medewerking van Dirkjes echtgenoot Jos van der Haar kan de commissie Kunst in de Kerk dit voorjaar een reeks beelden uit haar nagelaten werk exposeren. 
Deze expositie wordt officieel geopend op zaterdag 25 mei om 14.00 uur in de Grote of Barbarakerk. 
Vervolgens is de tentoonstelling te bezichtigen op dinsdag 28 mei en woensdag 29 mei ’s middags van 14.00 en 17.00 uur, donderdag 30 mei na afloop van de Hemelvaartsdienst tot maximaal 12.00 uur en ’s middags tussen 14.00 en 17.00 uur.
Op vrijdag 31 mei en zaterdag 1 juni eveneens tussen 14.00 en 17.00 uur.
Op zondagavond 2 juni om 19.00 uur wordt de expositie afgesloten met een avondgebed rond een van de kunstwerken.

Zie verder de nieuwsbrief voor meer informatie.