Protestantse Gemeente Culemborg
Eva Dirkje EbbersOp 29 oktober 2013 overleed, veel te jong, onze stadgenote Dirkje Ebbers. In haar laatste levensjaren heeft ze zich bezig gehouden met “lezingen in steen”, interpretaties in steen van bekende bijbelverhalen, veelal over vrouwen. Enkele daarvan hebben vele jaren geleden nog tijdens haar leven al eens een plek in de Barbarakerk gevonden bij een tijdelijke expositie. Henri Veldhuis preekte toen naar aanleiding van haar beeld 'Eva'.

Dankzij de welwillende medewerking van Dirkjes echtgenoot Jos van der Haar, kon de commissie Kunst in de Kerk dit voorjaar een reeks beelden uit haar nagelaten werk exposeren. 

Deze expositie is officieel geopend op zaterdag 25 mei om 14.00 uur in de Grote of Barbarakerk. 
Vervolgens was de tentoonstelling te bezichtigen van dinsdagmiddag 28 mei t/m  zondagmiddag 2 juni.
Op zondagavondwerd de expositie afgesloten met een avondgebed rond de beelden van Martha en Maria.

Zie verder de nieuwsbrief voor meer informatie.